Projekty a dotace

Projekt-Celé Česko čte dětem

Naše mateřská škola se zapojila do celostátního projektu

Naše mateřská škola se zapojila do celostátního projektu "Celé Česko čte dětem". Podporujeme tím čtenářskou gramotnost dětí. Ve všech odděleních naší mateřské školy čteme dětem v době odpoledního klidu před spaním z dětských pohádkových knih.

Rodiče, prarodiče, sourozenci …,
všichni, kdo budete mít chuť, můžete dětem číst v mateřské škole. Můžete je například seznámit s oblíbenou knihou z dětství či s oblíbenou pohádkou, kterou jste četli nebo čtete doma svým dětem.

Projekt-Fond Sidus

Mateřská škola Na Úvoze Ivančice se zapojila do dobročinného projektu Fond Sidus formou prodeje pracovních sešitů pro děti. Cílem projektu je získání finančních prostředků na pomoc vážně nemocným dětem v ČR.

Projekt-Prima VIZUS

Projektu Prima VIZUS se zúčastňujeme pravidelně každý rok. Někdy na vadu zraku běžným pozorovacím způsobem nepřijdeme ani my, ani vy. Proto preventivní screeningové vyšetření bezdotykovou kamerou považujeme za výhodné, rychlé, funkční. V minulých letech bylo odhaleno několik dětí s oční vadou a to již určitě stojí za to!

Projekt-MAP II

Projekt MAP II, do kterého je mateřská škola zapojena, je zaměřen na podporu a rozvoj matematické a čtenářské gramotnosti, polytechnického vzdělávání, inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Cílem MAP je zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách správního obvodu ORP Ivančice.

Adaptační koordinátor

Cílem této aktivity je poskytnout dítěti – cizinci podporu při jeho adaptaci na nové kulturní prostředí a odlišné životní podmínky prostřednictvím adaptačního koordinátora. Adaptační pracovník bude žákovi k dispozici po dobu prvních 2 týdnů výuky od jeho nástupu do školy. Po tu dobu mu bude nápomocný při jeho adaptaci.

Šablony II

Roušky v MŠ