logotyp
Login
Pohled na budovu MŠ
1 - (10)
Pohled na budovu MŠ

O nás - MŠ IVANČICE

 • image 21
 • image 22
 • image 24


Vítáme Vás na www stránkách mateřské školy Na Úvoze Ivančice.


 • Mateřská škola sídlí v jednopatrové budově, která je umístěna na okraji dvou sídlišť. Nachází se v pěkném a klidném prostředí. Před budovou jsou jabloňové stromy. Podle nich děti daly mateřské škole název "Jabloňová školička" . Za budovou je velká školní zahrada se dvěma pískovišti a novými herními prvky pro děti. Na zahradě mají děti volný prostor pro míčové hry.
 • Přízemí budovy je rozděleno na dvě části: hospodářská část - kuchyň, šatna provozních pracovníků, sklady a kotelna, která je od roku 1993 zrekonstruovaná na plynové topení. Ve druhé části přízemí jsou dvě třídy, šatny a hygienické a sociální zařízení pro děti.
  Třídy slouží jako herna i ložnice pro odpolední odpočinek dětí-rozkládají se lehátka.
  V poschodí se nachází dvě třídy, které zároveň slouží jako ložnice pro odpolední odpočinek dětí- rozkládají se lehátka.Dále je zde sociální a hygienické zařízení tříd, šatny učitelek, kabinet pomůcek. Jsou zde i dvě kuchyňky- výdejny jídla.
 • Třídy jsou označené podle barev : modrá s kapacitou 27 dětí,
                                                   oranžová s kapacitou 28 dětí,
                                                   červená s kapacitou 16 dětí,
                                                   zelená s kapacitou 19 dětí,
 • Od 1.9.2011 máme odloučené pracoviště na ulici Mjr.Nováka 7, Ivančice, kde je umístěna jedna třída žlutá s kapacitou 28 dětí. Je zde vybudované nové sociální zařízení a výdejna jídla. Jídlo se dováží z kuchyně MŠ Na Úvoze. Za budovou, kde je třída MŠ, je oplocená zahrada s herními prvky, která tvoří součást odloučeného pracoviště.
 • V současné době se v mateřské škole vzdělává 118 dětí.
"Filosofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výhovy.Chceme, aby zde bylo dítě maximálně šťastné a spokojené"

 • Školní vzdělávací program vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní a nadstandardní péči pro všechny děti naší školy. Ve vzdělávání dětí upřednostňujeme kooperativní učení.Vzdělávání se uskutečňuje během celého dne ve všech činnostech a situacích, které se v mateřské škole naskytnou. Je založeno na přímých zážitcích dítěte, vyváženosti spontánních a řízených činností, prováděných ve skupinách, individuálně nebo frontálně. Vychází z dětské volby, z dětské zvídavosti a potřeby objevovat. Všechny činnosti obsahují prvky hry a tvořivosti.
 • Děti se samy podílejí svými výrobky a výtvory na výzdobě a úpravě prostředí. Dětské práce jsou po celé budově přístupny rodičům a veřejnosti.

  Tradicí je spolupráce se ZŠ v Ivančicích, s okolními mateřskými školami, Městským úřadem Ivančice, PPP, ZUŠ Alfonse Muchy, Střediskem volného času Ivančice, KIC, s knihovnou, Policií ČR a Hasiči.
 • Snažíme se o spolupráci s rodiči a o jejich informovanost.

Jak to u nás vypadá?

Pohled na budovu MŠ Oranžová třída Hrací kouty Dětské vaření Umístění stavebnic Modrá třída Pohled na stolečky Hrací koutek Stavebnice Prostor pro hru

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola Ivančice

obrázek
Na Úvoze 1 Brno - venkov 664 91 Telefon: 546451504 728359688 - mobil jen na SMS 546213501-Mjr. Nováka 702267930 - mobil jen na SMS E-mail: MSNaUvozeIvancice@seznam.cz

NOVINKY

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání od 1.9.2024

Generátor ozonu

MŠ zakoupila generátor ozonu, který slouží k dezinfekci vnitřních prostor. Ničí viry, koronaviry, ba...

Důležité informace

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Domů MŠ Na Úvoze Ivančice

Created by © 2017 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign